شرایط و قوانین استفاده از سرویس‌ها و خدمات ستیاز
توجه داشته باشید، ثبت نام و استفاده از خدمات سیتاز در هر بازه زمانی و به هر نحو به معنای پذیرش کامل قوانین ذکر شده در این صفحه میباشد

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های سیتاز منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های سیتاز تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

در حال حاضر کاربران سیتاز به دو دسته کاربر مصرف کننده و کاربر خدمات دهنده یا فروشنده تقسیم میشوند که دسته دوم مجاز به ثبت پنل کسب وکار میباشند

سیتاز به اطلاعات خصوصی اشخاصی که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند. سیتاز متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را، توسعه دهد. در واقع با استفاده از سایت سیتاز، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‏‌دهید. همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات سیتاز، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط سیتاز جزئی از اموال سیتاز محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار سیتاز است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای سیتاز محفوظ می‏‌دارد. علاوه بر این، اسکریپت‌ها، و اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط سیتاز و علائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار سیتاز است و هر گونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد. کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از لیست محصولات، مشخصات فنی، قیمت و هر گونه استفاده از مشتقات وب‏‌سایت سیتاز و یا هر یک از خدمات و یا مطالب، دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری، هر گونه استفاده از داده کاوی، روبات، یا روش‌‏های مشابه مانند جمع آوری داده‌‏ها و ابزارهای استخراج نیستند و کلیه این حقوق به صراحت برای سیتاز محفوظ است. در صورت استفاده از هر یک از خدمات سیتاز، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربران است.

۱) به منظور استفاده از قابلیت‌های سیتاز، شما می‌بایست شماره تلفن همراه فعال خود را که کد تایید به آن ارسال می‌شود، ثبت نموده و حساب کاربری خود را ایجاد کنید. ۲) شما می‌بایست ابتدا با استفاده از شماره تلفن همراهی که به نامتان ثبت شده و با کدملی شما انطباق دارد، حساب کاربری ایجاد کنید. ۳) برای هرگونه فعالیت در سیتاز، می‌بایست شرایط زیر را رعایت کنید: الف) داشتن ۱۸ سال تمام. فعالیت افراد زیر ۱۸ سال می‌بایست با نظارت والدین صورت بگیرد. ب) انطباق فعالیت شما و آگهی‌هایتان با قوانین، آیین‌نامه‌ها، بخشنامه‌ها، مصوبات، دستورالعمل‌های جاری جمهوری اسلامی ایران، دستورات مقامات قضایی، عرف و نظم عمومی. پ) انطباق فعالیت شما و آگهی‌هایتان با شرایط و قوانین سیتاز. ت) استفاده از زبان فارسی برای انتشار هر گونه محتوا.

شما در برابر عکس‌های محصولات و خدمات خود شخصاً مسئولیت دارید و باید با رعایت قوانین و مقررات جاری کشور و هم‌چنین شرایط و مقررات سیتاز، ضمن رعایت و حفظ حقوق اشخاص ثالث، برای انتشار تصویر اقدام کنید. در صورت تمایل به استفاده از عکس، می‌بایست از تصاویر واقعی و باکیفیت و مرتبط با محتوای محصول یا خدمات استفاده کنید. اندازه‌ی تصویر باید حداقل ۶۰۰*۶۰۰ پیکسل و حجم آن حداکثر ۲۰ مگابایت باشد. با صدق کردن هر یک از موارد زیر، سیتاز این حق را دارد که از انتشار تصویر مورد نظر جلوگیری کرده یا برای حذف عکس اقدام کند. تصویر بیش از حد کوچک یا بی‌کیفیت؛ تصویر نامرتبط با کالا یا خدمت ارائه‌شده؛ تصویر مات و ویرایش‌شده توسط نرم‌افزار یا دارای کادر؛ ترکیب عکس در یک عکس (کلاژ)؛ تصویری که نیاز به چرخش داشته باشد؛ تصویر کالا و خدمات غیر مجاز؛ تصویر مغایر با عرف جامعه یا قوانین جمهوری اسلامی ایران؛ استفاده ابزاری از تصویر اشخاص در آگهی؛ نمایش قیمت، شماره تماس، ایمیل، آدرس سایت در تصویر؛ تصویر حاوی متن، توضیحات، نام کسب‌ و کار یا هرگونه عبارت تبلیغاتی.

شما باید در هنگام معامله هویت طرف قرارداد را احراز نموده و از امن بودن و صحت شرایط قرارداد مطمئن شوید. سیتاز مسئولیتی در قبال صحت‌سنجی معاملات ندارد؛ با این حال، حق پیگیری و اقدامات لازم در موارد وقوع تخلف برای سیتاز محفوظ است. در راستای مقابله با کلاهبرداری، سیتاز در حد توان خود، کاربران متخلفی را که قصد اقدامات مجرمانه دارند، مسدود کرده و در صورت تشکیل پرونده و درخواست مقامات، گزارش و اطلاعات مربوط به تخلفات را در اختیار مقامات ذی‌صلاح قرار می‌دهد. شما ضمن استفاده از سیتاز صراحتاً موافقت خود را با این سند اعلام می‌کنید، بنابراین در صورت ارتکاب هرگونه تخلف از محتوای آن، سیتاز حق هرگونه اقدام بازدارنده به منظور مقابله با تخلف را دارد. همچنین، در برابر وقوع جرم از قبیل کلاهبرداری، ایجاد مزاحمت برای کاربران و هرگونه سوء رفتار که موجب خدشه‌دار شدن آرامش کاربران یا ضرر به ایشان شود، سیتاز حق واکنش به اقدام فرد خاطی و پیگرد او را برای خود محفوظ می‌داند. با علم بر عدم مسئولیت سیتاز، مجموعه اقدامات ذکر شده به منظور احترام به قوانین، جلب رضایت کاربران و در راستای حفظ سیاست‌ها و ارزش‌های سیتاز است.
ویرایش